Tapety na zeď

Přestože převážně v interiérech obvykle malujeme, máme bohaté zkušensti s lepením tapet. Tapety současné době opět získávají na popularitě, zejména jako solitérní dekorativní prvek pro ozvláštnění interiéru často v kombinaci s kontrastní malbou, nebo jako bordury s dětskými motivy v dětských pokojích. Zajímavé použití tapety s velkým dekorem na solitérním sádrokartonovém panelu pro zavěšení plazmové televize jste mohli vidět v tomto dílu pořadu Bydlení je hra (designér Tomáš Havránek)

Na výběr je na trhu z velkého množství moderních materiálů, které se mohou pochlubit veselými tóny, velkými dekory, platicitou a dalšími efekty.

Vynilové tapety mají oproti běžným tapetám mnoho výhod. Tyto tapety na zeď jsou výborně omyvatelné, dají se snadno odlepit od zdi (jsou nalepovací) a jsou velmi moderní. Jsou velmi trvanlivé neboť kombinují vlastnosti papíru a plastu.

Sklovláknité tapety je bezalkalická skleněná příze, které zaručuje vysokou odolnost proti mechanickému poškození a otěru. Jsou omyvatelné a paropropustné, s dostatečnou požární odolností, vhodné pro alergiky. Vybírat je možné mezi hladkými či plastickými povrchy.

Textilní bezešvé (stěrkové) tapety je suchá směs složená z přírodních surovin (bavlna, vlna, hedvábí, len, viskóza, celulóza, minerální látky, kamenná drť ) s přídavkem zušlechťujících přísad (satén, slída, vlitry, posypy), která přilne k jakémukoliv podkladu.
 
Samolepicí tapety jsou oblíbené pro svojí snadnou aplikaci i nezkušenými amatéry, přesto je potřeba dát si pozor, aby se pod tapetu nedostal vzduch,  který způsobuje vznik bublin. Zejména pokud je tapetovaná plocha velká.

Vliseové tapety jsou speciální tapety na vláknitém podkladu s označením které není nutné předem vlhčit ani potírat lepidlem. Lepidlo se nanáší válečkem přímo na stěnu, na niž se hned aplikují pásy tapet.

Bordury jsou dekorativní pásky různé šíře určené k ukončení či předělení tapetované plochy, lemování oken i dveří, k dekorativní výzdobě stropů. Mohou být i dominantní dekorací.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode